7 Eylül 2013 Cumartesi

2013 ATAMA MÜLAKAT SORULARI

LİSANS K.K.Ö ADAYI 
URFADA GİRDİM. ARAPÇA ESERLERİN MÜELLİFLERİNİ SORDULAR.
fıkhul ekberin müellifi kim ve içeriği, edebül müfredin müellifi, kutubu sitte hangi eserler, tac-ul camiin müellifi, ihtiyarın müellifi, ibanenin müellifi bunun gibi... BİR AYETİ TERCÜME ETTİRDİLER. HUCURAT SURESİNDEN İKİ KISMINI VE TEBBET SURESİNİ EZBERE OKUTTULAR. YÜZÜNDEN ÜÇ AYRI SAYFAYI HIZLI, YAVAŞ ŞEKİLDE OKUTTURDULAR. TECVİT SORMADILAR. İLMİHALDEN DE KURBAN KİMLER KESEBİLİR? ZENGİNLİĞİN SINIRI NE? DİYE SORDULAR.


HAFIZ K.K.Ö ADAY
I
ben dün girdim mülakata, hafız olduğum için ezberden sordular, ayrıca tebbet ve adiyat surelerini okuttular. ilmihalden de farz,vacip,haram,mekruh, azimet ve ruhsat ne demektir diye sordular ve yüzüne de kıcasa okuttular

HAFIZ K.K.Ö ADAYI 
Bugün Ankarada girdim.Hafızlık ezberlerimden sordular.Sehiv secdesi -mesbuk tanımıve namazı nasıl tamamladığı - hangi yemine keffaret gerekir keffareti nedir-bazı surelerin anlamları -nezir nedir(adak dışındaki anlamı)-mekki medeni nedir aklımda bunlar kaldı yani bol bol ilmihal sordular bildikçe soruların arkası kesilmedi hafız olduğum için yüzünden okutmadılar tecvid de sormadılar

HAFIZ K.K.Ö ADAYI 
dün girdim ezber sordular hafızlıktan hümeze suresi okuttular kıblede kaç derecelik sapma olur. çölde hiç yön bilmezsen ne yaparsın kıbleyi nasıl tayin edersin.

K.K.Ö ADAYI
bu gün ankarada girdim arkdaşlar. lisans düzeyinde. ezber sordular fetih yasin tebareke inşirah. yüzüne okuttular ve tecvit sordular. namaz çeşitlerini sordular.Devamı adaylar sınava girince eklenecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder